Jak jsme se stali správci domu

Posted on 27.5.2012

0Bydlíme na překrásném místě. Je tu klid (chápete, v Londýně je místo, kde je klid!), bezpečno a dům i pokojík, který si pronajímáme je fakt moc pěknej. I suma, která každý týden odteče bez pozdravu někam pryč je poměrně značná. Museli jsme se začít znovu rozhlížet po okolí, abychom našli něco levnějšího. Samozřejmě se smutným srdcem. A ušetřené peníze by mohly jít konečně na jazykový kurzy, nebo na výlety. Juchůůůů! (Ta představa mě drží při životě.)

Během průzkumu jsme jistili, že Paul, náš landlord pronajímá i další místa v okolí, tak jsme ho kontaktovali a svěřili se mu. Vzal nás podívat se do jiného share-housu na naší ulici a ukázal pokoj za 140 Liber na týden. Koukli jsme se, ale moc dlouho jsme se tam nezdržovali. V kuchyni kouřily hlučné Španělky a pokoj sám o sobě byl tak malý, že bychom tam žili opravdu tělo na tělo. A i když se máme opravdu rádi, nebudeme riskovat, že by se to nedostatkem prostoru mohlo nějak změnit.

Družná rozprava s Paulem vedla k uchvacující nabídce. Vypadal fakt fakt smutnej z představy, že bychom se stěhovali někam jinam. Jsme přece od pohledu milí a spolehliví lidé, že? Hehe. Takže mít nás v domě je opravodvá výhra. Zvlášť, když jsme jediní, kdo po sobě uklízí v kuchyni. Pokaždý když si Paul přišel pro peníze za nájem, vypadal při pohledu na nedávno položený a opět zničený koberec na chodbě sklíčenější a sklíčenější.

A pozor, teď to přijde. Ten čínskej týpek nám dal návrh návrhů. Když budeme dům uklízet, sníží nám nájem na ze 175 na 150 Liber na týden a nechá nám i ten pokoj s koupelnou. No to je prostě NĚCO!  Protože jestli je tady ještě někdo, kdo stojí o to, abychom mohli zůstat, jsme to rozhodně my. Měla jsem co dělat, abych se mu nevrhla kolem krku. Místo toho jsem s ním začala radostně lomcovat a rádoby vtipně hledat křídla anděla na jeho zádech. Což samozřejmě nepochopil, protože je to Číňan. Tak jsem zase zvážněla, aby si nemyslel, že jsem fakt postřelená a vrátila se k projednávání obchodních podmínek. První nadcházející platba, která má přijít už příští týden, je snížena na 150 liber a zodpovědnost za čistotu společných prostor (chodba, schody, koupelny a kuchyně) započíná dnešním dnem. Náklady na čístící prostředky nám budou proplaceny. No, neřikam nic.

Holky z Číny se odstěhovaly. Kuchyň je čistá už týden. Jack ze spodního pokoje utrousil uznalou poznámku a poděkoval za housekeeping. Yees, prakticky vzato, nic moc se nezměnilo. Jen děláme, co jsme dělali vždycky, pouze trochu častěji. Co děláme navíc, jsou jen ty koupelny. Za to šetříme 100 liber za měsíc. J

Vypadá to, že brzo pojedeme na výlet.

😉

Reklamy
Spojeno tagy:
Posted in: Anglické listy