Pátek – svátek: olympiáda začne!

Posted on 30.7.2012

0Jedu tak domů, šlapu na kole, jako vždy, trochu přinasr***, jako…no, jak to občas bývá, a přemejšlím, jak to udělat, abych doma nepadla za vlast a neusnula ještě v botách. Mít tak krokoměr, bylo by na něm na konci mojí šichtičky docela zajímavé číslo. K nosiči mám přigumicukovaný noviny (někdo po sobě nechal v práci Timesy – neber to), a těším se, jak si přečtu od kvalitních a zkušených žurnalistů, jak to vypadá s tou olympiádou.

Ještě mi z vlasů ani nestačí vyvanou polívková vůně, někde před Monumentem, mě to uhodí. Ulice jsou plnější. Převážná většina spěchajících nemá na krku pověšenou identifikační kartičku jako důkaz příslušnosti ke korporaci, ale mají tam pověšené foťáky, a ani tak nespěchají, spíš se tak hladově poflakují a oči nemají upřené do displejů supermobilů, ale naopak koukají do dálky i do šířky, aby jim náhodou něco neuteklo.

Turisti.

London Bridge Je jimi obšancovaný, každý má svoje vydobyté místo u zábradlí, aby mu neunikla příležitost vyfotit si Tower Bridge kousek po proudu Temže, ze kterého visí mega olympijské kruhy. (Jojo, je to krása, taky už mám svou sadu fotek J)

Ve vzduchu je cítit vzrůšo. Sanitky a policajti nejezdí jinak, než pod houkačkami, nad hlavou slyším vrtulníky, na křižovatkách se furt stojí, protože šikmoocí si potřebují fotit památky přesně z těch úhlů, kterých dosáhnete jen z prostředka silnice. A vlajky. Vlajky na tričkách i kabelkách, vlajky na zádech na způsob Supermana, na hlavě jako piráti, nebo jen tak kolem krku.

Ty vibrace ve vzduchu nemůžu popřít. Spát už rozhodně nepudu. Naopak chci ven. Chci to všechno vidět, chci to cítit a konečně mi dochází, že tohle jsou olympijské hry 2012 a já žiju ve městě, ve kterém se to všechno děje. Tady, tam, na ulici, na střechách, na mostech, v parcích. Na supermoderních portovištích, v olympijské vesnici, v národních olympijských domech jednotlivých států. V televizi, v autobuse, v metru i v práci. VŠUDE. Jediná, která to všechno ignoruje je Hannah, naše nová hosteska. No, ale i takoví musí být. Rovnováha musí být všude.

Reklamy
Spojeno tagy: ,
Posted in: Anglické listy