Kam dem? Směr Camden!

Posted on 6.10.2012

2Většinu víkendů, pokud to bylo jen trochu možné, jsme s Bóšou vyrazili za sluníčkem a zelení někam pryč. Daleko od Londýna. Někam, kde se dá nasednout na kolo a fíííííí, jedeeeeeem. Od té doby co ale obchodní domy vyhlásily podzimní výprodeje, sendvičárny rozšířily svůj sortiment o teplé podzimní polévky a mě začalo bolet v krku, rozhodli jsme se, že poobjevíme taky něco, co máme za bukem. Vyrazili jsme teda do Camden Townu.

O Camden Townu toho uslyšíte hodně. Ale není nad to, zajet si tam a nechat jeho extrémní atmosféru zapůsobit na srdce individuálně. Camden je londýnská čtvrť, která je známá pro různé trhy, stylové hospůdky a obchody s nepřeberným množstvím všeho možného a ulice plné extrémně zajímavých lidí. Hlavně v sobotu.

Chcete barevné čočky, barokní šaty, upíří zuby, pásky a kožené bundy plné cvoků? Chcete si nechat obarvit páčo na růžovo, chcete malování henou? Je libo kožený korzet, ručně dělané kabelky, metalové doplňky, osmanské nádobí, koberce ze Sýrie, zenové šátky, budhistické meditační koule? Všechno najdete v Camdenu. Pak si dáte kafe u domu z něhož čouhají obří nohy, nebo drak, potkáte lidi, kteří se jednoznačně vzepřeli britské uniformitě a občerství vás uvolněnost tanečníků, kteří se nezdráhají zhoupnout do rytmu pouliční kapelky. Ta si svoje bicí dnes rozložila u kavárny na mostě a ulice tepe jejími rytmy.

Vypravili jsme se tam s Bóšou hned ráno a mysleli si, že po návratu domů pak ještě něco uděláme. Omyl. Zůstali jsme do setmění a užívali si každou minutku. Byl to nádherný den. Slunce svítilo, vzduch voněl a lidé se jen tak courali. Nemělo to nic společného s rychlochůzí úřednické třídy, po ulicích mezi nejprominentnějšími budovami Británie, kde pracuju. Tady v Camden Townu to vypadalo jako na barevném festivalu rozličnosti. Cítila jsem obrovskou úlevu a svěžest té uvolněné různorodosti, která byla akceptovaná a široce obdivovaná. V Camdenu můžete mít na sobě cokoliv. Můžete vypadat jakkoliv. Chcete být za vílu, rockerku, pankáčku, křehulku, nebo drsňačku? Chcete mít oči modré i když jste se narodili s hnědýma, nebo vlasy nahoru a popřít tak gravitaci? No problem!

Připomnělo mi to, že oblékání je způsob vyjádření osobnosti a nálady. Že oblečením můžete učinit prohlášení, přiřadit se do skupiny, jasně demonstrovat životní postoj. Přijde mi to fascinující.

Miluju lidi, kteří tohle dovedou. Miluju místa, kde se tohle děje přirozeně.

Londýn je jako džungle. Tady musíte něco prohlásit! Protože ta případná ztráta identity je děsivá.

Reklamy
Spojeno tagy: