Koupačkááááá

Posted on 24.6.2013

0


DSC02629

DSC02629

DSC02738

Poslouchej, Island se dobře cestuje taky proto, že se tady dramaticky nepotíš. Vesměs je vlastně furt zima. Hygiena se tím výrazně zjednodušuje. Je tu prostě zima, i když třeba celý den svítí slunce. Takže to chce umejvat jen nohy a tajná místa. Když zatajíš dech, tak se to v těch ledových řekách dá zvládnout.

Když hodně promrzneš, tak se v každém větším městečku (rozumněj nad 200 obyvatel) můžeš naložit do orgazmicky úžasné záležitosti, jakou je horký bazének v místním plavečáku. Všechny jsou odkryté, takže ti bude sněžit a pršet na hlavu, ale všechny jsou vytápěné a mají báječné zázemí sprch a šaten, mýdel a fénů, co si jenom vymyslíš. Tahle ta snová záležitost stojí jen kolem 500 ISKů na osobu, což je 2,5 libry a to si může dovolit každý. To prostě chceš.

DSC02756

Proto jsme na Islandu pořád čistí a voňaví. 🙂

Na jednom ze stopů jsme se před pár dny dověděli o superschovaném přírodním průzračném jezírku v jeskyni, které by mělo být někde u Mývatnu. Zapamatovali jsme si indície a landmarks, které nás k němu zavedly, a o své tajemnství jsme se rozdělili s našimi dobrodinci, Kikou a Martinem. Musím říct, že utajené bylo pěkně, a že místní Islanďané budou brečet, až se na něj vrhnou turisti. Je to místečko v hluboké puklině, která není z dálky vidět. Vede do ní příkrá stezička, a musíš se dívat pečlivě, protože do samotné vody se protahuješ škvírou mezi obrovskými šutry. Ty se nahoře o sebe navzájem opírají, takže to vypadá jako obrovské teepee. Voda je průzračná, bez známek jakékoliv fauny a flóry. Jen příjemně vlažná voda a kámen. Paráda.

DSC03598

Tady ta drsnost a nehostinnost má jednu báječnou výhodu. Přežijí tu jen zdraví jedinci a odolné druhy. Ve vodách, ani v trávě tu nežije moc takových těch otravných druhů živočišstva, a všemožné mrskající se blbosti, pseudohadi, viry a bakterie, kterých bylo třeba v Africe (skrz ideální počasí) požehnaně, to tu prostě asi vůbec není. Nemusíš se bát, že se na tebe něco přilepí, když budeš v řece prát ponožky, nebo že si tě něco oblíbí, když se budeš někde koupat. Jen musíš být ty ten odolný druh. (Chlad.)

Advertisements
Spojeno tagy: