Koupačkááááá

Posted on 24.6.2013

0DSC02629

DSC02738

Poslouchej, Island se dobře cestuje taky proto, že se tady dramaticky nepotíš. Vesměs je vlastně furt zima. Hygiena se tím výrazně zjednodušuje. Je tu prostě zima, i když třeba celý den svítí slunce. Takže to chce umejvat jen nohy a tajná místa. Když zatajíš dech, tak se to v těch ledových řekách dá zvládnout.

Když hodně promrzneš, tak se v každém větším městečku (rozumněj nad 200 obyvatel) můžeš naložit do orgazmicky úžasné záležitosti, jakou je horký bazének v místním plavečáku. Všechny jsou odkryté, takže ti bude sněžit a pršet na hlavu, ale všechny jsou vytápěné a mají báječné zázemí sprch a šaten, mýdel a fénů, co si jenom vymyslíš. Tahle ta snová záležitost stojí jen kolem 500 ISKů na osobu, což je 2,5 libry a to si může dovolit každý. To prostě chceš.

DSC02756

Proto jsme na Islandu pořád čistí a voňaví. 🙂

Na jednom ze stopů jsme se před pár dny dověděli o superschovaném přírodním průzračném jezírku v jeskyni, které by mělo být někde u Mývatnu. Zapamatovali jsme si indície a landmarks, které nás k němu zavedly, a o své tajemnství jsme se rozdělili s našimi dobrodinci, Kikou a Martinem. Musím říct, že utajené bylo pěkně, a že místní Islanďané budou brečet, až se na něj vrhnou turisti. Je to místečko v hluboké puklině, která není z dálky vidět. Vede do ní příkrá stezička, a musíš se dívat pečlivě, protože do samotné vody se protahuješ škvírou mezi obrovskými šutry. Ty se nahoře o sebe navzájem opírají, takže to vypadá jako obrovské teepee. Voda je průzračná, bez známek jakékoliv fauny a flóry. Jen příjemně vlažná voda a kámen. Paráda.

DSC03598

Tady ta drsnost a nehostinnost má jednu báječnou výhodu. Přežijí tu jen zdraví jedinci a odolné druhy. Ve vodách, ani v trávě tu nežije moc takových těch otravných druhů živočišstva, a všemožné mrskající se blbosti, pseudohadi, viry a bakterie, kterých bylo třeba v Africe (skrz ideální počasí) požehnaně, to tu prostě asi vůbec není. Nemusíš se bát, že se na tebe něco přilepí, když budeš v řece prát ponožky, nebo že si tě něco oblíbí, když se budeš někde koupat. Jen musíš být ty ten odolný druh. (Chlad.)

Reklamy
Spojeno tagy: