Hlavně nic nekupuj! Aneb z vesnice do paneláku

Posted on 11.11.2013

0DSC07081Prožívám jedno z nejšťastnějších a nejvíc vzrušujících období ženina života. Zařizujeme byt. Brouzdáme mezi sedačkami, vybíráme tapety, barvu pokojů, debatujeme nad lampami a volíme barvu koberce.

Vzrůšo je taky zařizovat kuchyň. Před chvílí jsem hledala mačkátko na česnek, napařovač a kastrůlek s pokličkou odpovídající velikosti. To poslední jsme našla ty dvě prvé nikoliv. Nu nic, zavolám mamce.

Mami, nemáme náhodou ve sklepě, nebo na půdě nějaké kuchyňské náčíní? Ptám se jako hodná dcera, věrna našemu prastarému rodinnému heslu:

„Než něco koupíš, nejdřív se zeptej!“

Zútulňuju obývák. Zeď už je zelená, krb stojí, prastarou sedačku zatím trochu normalizuje přehozená deka a polštáře. Poněkud nahá kytka vyžaduje květináč. Je to kytka osobnost. Přesně tak, jak mám ráda. Žádné police a police plné pidižvíčků. Jedna dvě květiny-osobnosti na pokoj a šlus.

Kde vzít květináč? Tohle je rozdíl mezi domem a panelákem. V domě (tedy aspoň v tom našem), když něco potřebuješ (cokoliv!), stačí se zeptat babičky, zajít na půdu, nebo do sklepa a všechno (všecičko) tam najdeš. Pokud mamka nedeklaruje rodinné heslo ve formě výše zmíněné, pak od ní uslyšíte: „Hlavně nic nekupuj!“ To tedy především pokaždé, když se vrátí z půdy a plna hrůzy vzhlíží ke stropu, který na nás prý brzy spadne.

Když jsem vybíjela svou kreativitu na svatebních dekoracích. Našlo se u nás prakticky všechno, co jsem si vymyslela. Bílá šňůrka (plochá, cca 1cm široká, hustě tkaná a hlavně hodně dlouhá). Velké množství záclonoviny (stříhala jsem z nich stovky fáborků), zavařovačky všech velikostí (základ na vázičky), milion druhů špagátků, typů papírů, štětce, sešívačky, kramlíky (kolíčky), a tak dále, a tak dále…

Teď hledám mačkátko na česnek a červenej květináč. V pátek jedu domů do Jerycha.  Uvidíme tedy, co „nakoupím“.

Nemám strach, že nepořídím!

🙂

DSC06936

Reklamy