O výhodách a nevýhodách předvánoční naklizenosti

Posted on 13.12.2013

0DSC07483xKdyž jsme se pustili do těch parádiček (myslím, malování, stěhování, věšení, nýtování, zatloukání a pokládání koberců) vyrobili jsme s velkou radostí a slávou základ k zelenému obýváku. To byla pecka panečku. Do té nadčasové, neutrální, ale trochu bezpohlavní bílé elegance bytu jsme střelili olivově zelenou a byl to takovej adrenalin, že se nám u toho až tajil dech. Mám pocit, že dech se tajil i Bóšovým rodičům, když spatřili naše dílo. Žili tu před námi spoustu let, mají na tajení dechu právo. Ale doufám, že nakonec se jim u nás bude líbit. 🙂

Pak jsme dostali zálusk na druhý pokoj.  Přiznali jsme si, že bez získání pořádné šatní skříně se z toho ukládacího systému á la krabice od banánů v životě nedostaneme. A abychom před tím vymalovali a položili koberec, přestěhovali jsme veškeré naše všechno do Zeleného pokoje, a panelák se nahnul na stranu. Málem se mi vysypalo prádlo z balkónu.

Když přijdu domů, můžu si buď sednout k počítači (a pracovat), nebo stoupnout k plotně (a vařit). Nikde jinde není místo. Nato, že je už druhá neděle adventní pryč je to tady s výzdobou taky dost na štíru. No, na druhou stranu jsem toho v poslední době aspoň hodně uvařila… Bóša je nadšen.

Už ani nevím, jak dlouho to vlastně trvá, ale uklízet se dá jen v kuchyni a koupelně. Protože jeden pokoj duní prázdnotou, byla tam jen ta kobercová role, druhý pokoj zase praská ve švech. Nedá se tam projít, nic najít a jediné, co můžu dělat, je neustále přeskupovat nejrůznější hromádky. Když jsem se snažila zachránit ohrožené prádlo z balkonu, dostávala jsem se k balkonovým dveřím přes stůl. Jsem atlet. Všechno zvládnu. (Otázkou ovšem je, jak dlouho.)

Naštěstí v životě a přírodě panuje věčná rovnováha, a tudíž to vše má jednu výhodu. Nemusím se namáhat hledáním vhodné skrýše pro uložení vánočních dárků. Ve skutečnosti je můžu položit KAMKOLIV, všude vypadají, jen jako další VĚCI. Ač zabalené a omašlené, i když je položím kamkoliv, nebudí v tom důmyslném předvánočním chaosu vůbec žádnou pozornost!

Jak geniální!!

Krásné svátky!

Reklamy